bttn1bttn2bttn3

Programovateľný robot Robobloq - Qoopers

PROGRAMOVATEĽNÁ ROBOTICKÁ SADA

 

AKCIOVÁ PONUKA - pri objednávke 3 kusov QOOPERS + BONUS ZADARMO senzory SET A v hodnote 79€ (SPOLU 597€ s DPH, ušetríte 79€)

 

AKCIOVÁ PONUKA - pri objednávke 5 kusov QOOPERS so samostatnou nabíjateľnou batériou + BONUS ZADARMO 1 robot QOOPERS so samostatnou batériou v AKCIOVEJ CENE = 1175€ s DPH, ušetríte 235€

 

Využitie AKCIOVEJ PONUKY uveďte v poznámke pri objednávke.

 

 

Zoznámte sa s flexibilným nástrojom, ktorý Vás milo prekvapí svojimi možnosťami.

Robot Qoopers vám ponúka viacero možností programovania. Programujte v telefóne alebo tablete pretiahnutím príkazových blokov do reťazca. Kód je čitateľný, ľahko sa učí a zameriava sa na programové myslenie. Program okrem základného módu umožňuje pokročilé programovanie
v jazykoch Arduino a Python. Viac informácií aj na stránke www.robobloq.sk.


 

  robobloq

  • od jednoduchého programovania až po zložitejšie
  • drag and drop pre príkazy
  • 6 rôznych podôb 1 robota
  • doplnkové senzory pre nové možnosti
  • aplikácia je dostupná pre PC, Android a iOS
  • displej pre jednoduchý obrázok
Cena € s DPH
bez DPH 165,83
s DPH 199,00

 

 
6 PODÔB QOOPERS

 

Balenie obsahuje diely, z ktorých je možné zložiť 6 rôznych modulov.

Qoopers má lesklý robustný povrch s hliníkovým telom. Zostavenie modulov je jednoduché pre každú vekovú kategóriu. Súčasťou balenia je aj inštrukcia k stiahnutiu aplikácie Robobloq, kde sa nachádzajú návody na zhotovenie modulov.

 

6 verzii robota

robobloq 3

 

 

ORIGINÁLNE FUNKCIE

 

Robot Qoopers obsahuje displej s RGB diódami, vďaka ktorým zobrazí jednoduchý obrázok a zvukový senzor, ktorý umožňuje prehrať vami zadanú melódiu.

 

 
Video Qoopers 
 
 
APLIKÁCIA A DOPLNKOVÉ SENZORY

 

Aplikácia je dostupná pre PC, Android a iOS

Aplikácia ponúka podrobné obrázkové návody pre zostavenie každého zo šiestich typov robota. Ďiaľkové ovládanie je možné pomocou dotykového ovládača v aplikácii. V ponuke máme aj doplnkové senzory, ktoré rozširujú funkcie Robotov ako napríklad sledovanie nakreslených čiar, naprogramovanie hlasových pokynov, prehrávanie hudby alebo vyhýbanie sa prekážkam.

Intuitívne vkladanie príkazov - Drag and drop.

 

programovanie

 

 

VZDIALENÁ KONTROLA V APLIKÁCII

 

         Vzdialená kontrola                Vyhýbanie prekážkam                  Sledovanie čiary

remote control   obstacle avoid    line tracking

 

 

         Prehrávanie hudby                          Svetlá

music playing   RGB lights

 

 

 

 Príslušenstvo a senzory

 

 Sety senzorov QOOPERS 1

 

Sety senzorov QOOPERS 2


Senzory Funkcia

 

battery

 

Samostatná batéria

Li-Ion batéria je vysoko výkonná lítium-iónová batéria špeciálne navrhnutá pre platformu od Robobloq. Má kapacitu 2200 mAh a štandardné výstupné napätie 7,4 V.


sound

 

Zvukový senzor 

Zvukový senzor sa dá použiť na detekciu intenzity zvuku v okolitom prostredí. Môže sa použiť na interakciu so zvukovými signálmi, ako sú napríklad hlasové povely.

 

Light

 

Svetelný senzor

je vyvinutý na základe princípu fotoelektrického účinku polovodičov. Môže sa použiť na detekciu intenzity okolitého svetla. Zvyčajne sa používa na vytváranie interaktívnych projektov, ktoré projektujú špeciálne efekty so zmenami intenzity svetla, napríklad inteligentné stolové lampy.

 

Temperature and humidity

 

Senzor teploty a vlhkosti

Senzor teploty a vlhkosti je senzor, ktorý sa dá použiť na detekciu okolitej teploty a vlhkosti. Môže monitorovať zmeny teploty a vlhkosti v okolitom prostredí.

 

color

 

Farebný senzor

Farebný senzor je plnofarebný farebný senzor, ktorý obsahuje čip snímača TAOS TCS4725RGB a dve biele LED a obvody na zmenu úrovne. Dokáže zistiť fialové, žlté, červené, modré, zelené a biele farby v rozsahu 10 mm. Farbu možno použiť aj ako snímač v odtieňoch šedej na identifikáciu farebnej hĺbky.

 

  pir

 

PIR senzor

Pohybový senzor PIR je senzor na detekciu infračerveného žiarenia emitovaného ľudským alebo zvieracím telom. Môže sa použiť napriklád na spustenie robota pri detekcii pohybu.

 

gyroscope

 

Gyroskopický senzor

Senzor gyroskopu je senzor na snímanie zmeny priestorovej polohy robota. Zahŕňa 3-osý akcelerometer, 3-osový snímač uhlovej rýchlosti a procesor pohybu. Môže snímať relatívne zmeny posunu osi X, Y a Z v priestore. Môže sa použiť na vykonávanie autosynchronizovania automobilových robotov, sledovanie pohybu v nositeľných zariadeniach a Scratch 3.0 na vykonávanie virtuálnych a realistických interaktívnych hier. 

Line follower

 

Sledovač čiar

Senzor sledovania čiar môže robotovi pomôcť sledovať biele alebo čierne čiary (čierne čiary na bielom pozadí alebo biele čiary na čienom pozadí). Modul má dva infračervené senzory s nízkym oneskorením.

 

 

 

Flame

 

Plameňový senzor

Plameňové senzory sa môžu použiť na detekciu požiaru alebo zdrojov svetla v rozsahu vlnových dĺžok 760 nm až 1100 nm. Detekčný uhol môže dosiahnuť 60 stupňov. Po zistení plameňa sa rozsvieti modrý indikátor a vydať hodnotu intenzity plameňa od 0 do 1024. Môže sa použiť na malú bezpečnosť monitorovania predmetov, ako sú hasiace roboty a plameňové poplachy. Tento modul je možné pripojiť k akémukoľvek čiernemu portu na základnej doske série Q-mind cez port RJ11 a názov vložený senzor si môžete prezrieť v softvéri. Poznámka: Doska s plošnými spojmi sa nedá použiť priamo v horiacom ohni, senzor môže bezpečne pracovať v určitej vzdialenosti od plameňa.

 

 

Fan

 

Mini ventilátor

Modul mini ventilátora sa skladá z motora s jednosmerným prúdom 130 DC, lopatiek ventilátora, hnacieho obvodu a červeného portu RJ11d. Užívatelia môžu programovať a riadiť rýchlosť a smer otáčania ventilátora v softvéri Myqode. Tento modul prenáša hodnotu na hlavnú riadiacu dosku série Qmind cez kábel RJ11. Poznámka: na riadiacej doske je pripojený k rozhraniu oranžovej farby, aby správne fungoval. Môžete použiť modul na vytváranie malých aplikácií, ako sú napr. hasiace roboty.

 

 

 

Gas

 

Plynový senzor

Plynové senzory zahŕňajú dymové senzory MQ2 s dobrou opakovateľnosťou, dlhodobou stabilitou, krátkou dobou odozvy a trvalým výkonom. Bežne sa používa ako zariadenie na sledovanie úniku plynu v domácnostiach a podnikoch a je vhodný na detekciu skvapalneného zemného plynu (LNG), butánu, propánu, metánu, etanolu, vodíka, dymu atď. Môže byť pripojený k základnej doske robota Q-mind pre viac operácií.

 

 

 

Linear sliding potentiometer

 

Lineárny posuvný potenciometer

Modul posuvného potenciometra obsahuje posuvný potenciometer s maximálnym odporom 10 K. Potenciometer je odporový prvok s tromi výbehovými koncami a hodnotu odporu je možné nastaviť posunutím posúvača. Môže sa použiť na nastavenie rýchlosti motora, jasu LED atď. Rozhranie tohto modulu je v čiernej farbe, čo naznačuje, že sa jedná o rozhranie analógového signálu, ktoré je potrebné pripojiť k čiernemu označeniu na základnej doske.

 

 

Microbit shield

 

MicroBit Shield

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Multitouch

 

Multidotykový senzor

Multidotykový senzor má veľa dotykových senzorov, ktoré zisťujú stav pri dotyku bodov, pri dotyku bodov svietia svetlá. Súčasne môžete pomocou svorky aligátora alebo drôtu extrahovať dotykové body zo snímačov. Napríklad, extrahujte dotykové body do plodov, čím sa rozšíri užitočnosť snímačov. Senzor nastaví prahovú hodnotu intelektuálne, resetuje prahovú hodnotu pri vypnutí elektriny, aby sa ubezpečil, že pri pripojení bodov k elektricky vodivým materiálom citlivo zistí dotykovú činnosť. Napríklad to bude mať účinok, ako dotyková vzdialenosť, keď je dotyková citlivosť vysoká.

 

 

Line follower Array

 

Line Follower Array

 

 

 

 

 

 

 

 

Digital tube

 

Digitálny displej

Digitálny displej používa 4 číslice záporného elektródového svetla nixie, môže zobrazovať čísla a niekoľko špeciálnych znakov. Tento modul môžete použiť v projektoch robotov na meranie času (ukazovanie rýchlosti, času, minút, teploty, vzdialenosti atď.), Zatiaľ Robobloq dodá knižnicu Arduino easycoding, takže koncový užívateľ bude ľahko ovládať digitálny displej.

 

 

ultrasonic

 

Ultrazvukový senzor

Modul na zisťovanie vzdialenosti medzi prekážkou vpredu 
a modulom. Robotovi umožňuje vnímať okolité prostredie sonarom ako netopier. Ovládaním motora sa robot môže automaticky vyhnúť prekážkam. 

 

 

Bluetooth Dongle for Robobloq device

 

Bluetooth modul

Bluetooth Dongle je rýchly párovací modul Bluetooth špeciálne navrhnutý pre roboty od spoločnosti Robobloq a je určený hlavne pre používateľov PC. Po pripojení počítača môže váš počítač rýchlo pripojiť robotické zariadenia Robobloq bezdrôtovo a potom môžete bezdrôtovo naprogramovať robota, aby ste sa vyhli problémom s programovaním pripojenia USB.

 

mp3

 

 

MP3 senzor

Modul MP3 je spoločný zvukový modul, ktorý možno použiť na prehrávanie zvukových efektov rôznych zvierat, mechanických zvukových efektov a piesní.

 

 

 

Temperature probe

 

Teplotná sonda

Teplotná sonda Robobloq, nová generácia inteligentných snímačov teploty prevádza signály teploty priamo na sériové digitálne signály na spracovanie mikropočítačmi. Použitie prísnej technológie zvárania a balenia zvyšuje presnosť merania a predlžuje životnosť.

 

 

RGB LED

 

RGB LED

Modul RGB LED obsahuje štyri farebné svetlá RGB LED. Každá LED môže byť červená (R), zelená (G), modrá (B) pomocou čísel. RGB LED majú vo vnútri integrované kontrolné čipy, jeden signálny kábel môže realizovať nezávislú plnofarebnú funkcia. Vyznačuje sa vysokým jasom a nastaviteľnosťou, dosahuje dúhové svetlá, meteorické svetlá atď. Použitím štandardného rozhrania RJ11 sa môže pripojiť k akémukoľvek čiernemu rozhraniu na hlavnej doske robotov Robobloq a po pripojení k počítaču môže zobraziť svoj názov.

 

 

Joystick

 

Joystick modul

Modul joysticku obsahuje krížový joystick, ktorý sa dá použiť na ovládanie interaktívnych hier robota Magic Rock a Scratch stage. Tento modul vydá hodnotu predstavujúcu pozíciu na os x a y pre užívateľsky definované programovanie. Tento modul prenáša hodnotu na hlavnú riadiacu dosku série Qmind cez kábel RJ11 a pripája sa k čiernemu rozhraniu na doske.

 

 

 

objednať
 
Používaním stránok prevádzkovateľa Interaktívna škola, s.r.o. súhlasíte s používaním cookies, pomocou ktorých vylepšujeme naše služby. Viac informácií
ROZUMIEM