bttn1bttn2bttn3


Vytvorte si vlastnú osemsmerovku

Na nasledujúcej internetovej stránke si môžete vytvori vlastnú osemsmerovku:

http://www.interaktivnaskola.sk/jml/my_sites/osemsmerovka/wordsearch.htm

Do sivého políčka vpíšte slová, ktoré majú žiaci hádať – každé slovo do osobitného riadku. Vo vedľajších záložkách Voľby1 a Voľby2 môžete upravovať ďalšie vlastnosti osemsmerovky, najmä jej veľkosť – teraz je nastavená veľkosť 10 x 10. Nakoniec stlačte tlačidlo VYTVOR. Keď vyznačíte správne slovo, program ho automaticky vyškrtne zo zoznamu. Do pôvodného zoznamu slov sa dostanete pomocou tlačidla Návrat do menu.

Takto môžete rýchlo získať námet na úvodné opakovanie učiva z minulej hodiny, kde žiaci budú hádať pojmy ktoré sa naučili. Osemsmerovku môžete sťažiť nielen zväčšním veľkosti, ale aj zakrytím zoznamu hádaných slov - buď si vystrihnete ako obrázok len časť obrazovky, alebo zmenšíte okno osemsmerovky tak, aby nebolo vidieť zoznam hádaných slov.
 
Používaním stránok prevádzkovateľa Interaktívna škola, s.r.o. súhlasíte s používaním cookies, pomocou ktorých vylepšujeme naše služby. Viac informácií
ROZUMIEM